Dzisiaj chciałam nas, kobiety trochę wkurzyć. Wiem, że to takie nieładne słowo, ale bardzo tutaj  potrzebne. Naprawdę na tym mi zależy. Nie chodzi o to, aby to był wpis feministyczny. Przewrotnie powiem, że każdy powinien pracować dla pieniędzy. Nie tylko dla ideałów. Być talentem oznacza nie tylko realizować swój potencjał ale i być dobrze wynagradzanym za „używanie” naszego talentu.

Tym razem ten Apel jest do Kobiet – bo mężczyznom jakoś łatwiej przychodzi proszenie o to, co im się należy.

Spotykam zbyt wiele kobiet, które widzę, że spokojnie mogłyby za to co robią dostawać więcej. Ale firma, sama z siebie, rzadko daje podwyżki 😉

Kiedy jest frustracja jest akcja.

Bez frustracji jest “ok” i nie ma bodźca do zmiany. Kiedy pracuję z kobietami nad ich karierą rzadko kiedy kobiety mówią, ile chciałyby zarabiać. Pieniądze są drugorzędne. A niedobrze… I o tym ten Apel.

Kobiety chcą się rozwijać.

Kobiety chcą znać swoje talenty i wartości, aby iść w zgodzie z sobą.

Kobiety są bardzo ambitne – chcą wyzwań.

Kobiety lubią być doceniane za to co robią.

Kasa jest na samym końcu ich potrzeb.

A przynajmniej w większości przypadków. Wszelkie dane statystyczne to potwierdzają – kobiety zarabiają mniej! Nie dlatego, że są gorzej wykształcone. Nie dlatego, że mają mniejsze kwalifikacje.

Główny powód – KOBIETY MAJĄ MNIEJSZE OCZEKIWANIA FINANSOWE!!!

Kiedy kobieta idzie na rozmowę kwalifikacyjną, to prosi o mniej. Kobieta podejmuje się kolejnych projektów, wyzwań – “bo to takie rozwojowe!” nie prosząc nawet o dodatkowe za to wynagrodzenie!

Dlatego mówię WAM – zacznijcie pracować dla kasy!

  • Wiem, że nie zgubicie swoich ideałów w tej walce o kasę (dalej będziecie też walczyć o realizację, rozwój, pasję ale dodajcie do tego też finanse).
  • Większa kasa to większy status, lepsza pozycja zawodowa (naprawdę! W Polsce im więcej zarabiasz tym bardziej postrzegają Cię jako eksperta).
  • Większa kasa to większe możliwości rozwojowe – “skoro już Ci tyle płacimy to i może i warto lepiej wykorzystywać Twoje możliwości”.
  • Większa kasa dziś to większa kasa jutro – każda podwyżka jest odniesieniem do tego co obecnie zarabiasz.
  • Większa kasa to większe szanse na realizację własnych marzeń!

 

Jeśli jeszcze nie czujesz się wkurzona (uuu, drugi raz brzydkie słówko 😉 to popytaj w pracy ile zarabiają Twoi koledzy.

Może to Ci otworzy oczy i wkurzy na tyle, aby walczyć o swoje!

Kiedy jest frustracja, jest akcja.

Żyj na 100%. Na mniej nie warto!

Ela

Dołącz do nas!

ZOSTAŃ SWOIM NAJLEPSZYM COACHEM

DLA menedżerÓW

Potrzebujesz tego, aby realizować ambitne cele, wykorzystać swój ogromny potencjał i inspirować sobą innych. Nie rozpalisz innych, jeśli sam nie płoniesz.

dla właścicieli firm

Możesz w pełni kreować swoją przyszłość, bo to Ty decydujesz co jest możliwe i co chcesz osiągnąć w swojej firmie. A wiesz, że firmę założyłeś po to, aby sięgnąć po swoje marzenia i niezależność!

Dla specjalistów i ekspertów

Musisz mieć wysoki poziom wewnętrznej motywacji i jak najlepiej korzystać ze swojego potencjału, aby realizować postawione przed Tobą ambitne cele i pracować dla siebie z poczuciem satysfakcji i radości.

Dla każdego człowieka

Aby walczyć o swoje cele, marzenia, o swoje życie i osiągać to wszystko z poczuciem satysfakcji i radości, a nie stresu i frustracji.

Jak działa Program?

TO TWOJA NAJLEPSZA INWESTYCJA

Self Coaching Program to comiesięczny program coachingowy, który prowadzi Cię krok po kroku w osiąganiu tego, co jest dla Ciebie najważniejsze! Dzięki szkoleniom, sesjom coachingowym i mentoringowym nauczysz się umiejętności i narzędzi coachingowych, które pozwolą Ci zwiększyć Twoje profesjonalne kompetencje oraz zwiększą pewność siebie, co przełoży się także na Twoją większą skuteczność! Będziesz umieć odkrywać swoje blokady wewnętrzne i ustawiać właściwie sposób myślenia gwarantujący Ci wysoką motywację i determinację!

Kto korzysta z Programu?

ZOBACZ OPINIE UCZESTNIKÓW