Jeśli zdecydowałaś się na etat, to z założenia jesteś Niewolnikiem. Jeśli jesteś „na swoim”, to jesteś… Wolnikiem.

Jednak czy można być Wolnikiem na etacie?

Może nawet nie „czy można”, a raczej zadałabym pytanie: „kim wolisz być”, bo to Ty decydujesz.


Wiele z nas teoretycznie marzy o tym, aby być „na swoim”, aby być Wolnikiem – jak to nazwałam. Wolnik  „na swoim” ma z zasady piękniejsze życie. Pełniejsze życie. Może i jest w nim wiele wyzwań, trudności, ale na końcu swojej drogi jesteś dumna, że poszłaś swoją drogą.

Niewolnik na etacie,  z założenia idzie na łatwiznę, jak to niektórzy by powiedzieli. Ciepła posada, poczucie bezpieczeństwa, opłacona opieka zdrowotna (w ogóle opłacony ZUS!), a nawet darmowa kawa i jabłka! Jak to jednak sama nazwa mówi – „niewolnik”  jest na usługach. Musi robić to co mu Pan powie – szef czy korporacja.

Jednak czy można być Wolnikiem ale na etacie? Nie mówię tutaj o „ciągnięciu” dwóch etatów – czyli na usługach kogoś i wieczorami praca dla siebie. Nie, nie, bo tak się zamęczysz. Mówię o tym czy pracując na etacie, dla korporacji możesz zostać Wolnikiem, czyli mieć przywileje etatu a jednocześnie poczucie wolności i realizacji.

Z mojego doświadczenia powiem, że możesz. Możesz być Wolnikiem pracując na etacie. To jest Twój wybór, na poziomie mentalnym czy chcesz być Niewolnikiem czy Wolnikiem. Chciałabym, abyś naprawdę dobrze to zrozumiała – to Ty decydujesz czy zostaniesz Niewolnikiem czy Wolnikiem.

Jak wspominałam Ci, od prawie 20 lat pracuję przede wszystkim ze środowiskiem korporacji, rozwijając tutaj ludzi, identyfikując talenty. Widzę jak wiele osób świadomie decyduje się na pozycję Niewolnika. 

Podam Ci moją definicję Niewolnika: to ktoś, kto oddaje swoją pasję, radość z tego co robi w trakcie pracy, swój potencjał w zamian za bezpieczeństwo, dobrą płacę, miłą atmosferę czy darmową kawę. Niewolnik realizuje się dopiero po pracy. Czas po pracy to czas radości, pasji, życia na 100%.

Niewolnik to ktoś kto świadomie decyduje się, że prawie połowa jego życia (bo tyle spędzamy w pracy) będzie po prostu „ok”. Według oficjalnych badań aż 87% ludzi pracujących na etatach to Niewolnicy, którzy w zamian za przywileje atutu sprzedali swoją duszę (konkretniej – badania Instytutu Gallupa mówią, że właśnie aż taka ilość osób w korporacjach nie pracuje z pasją, z pełnym zaangażowaniem. Większość po prostu „robi swoją robotę za którą otrzymuje wynagrodzenie”).

A gdyby tak żyć nie dopiero po pracy ale i w trakcie tych 8 godzin?
A gdyby tak realizować swoje pasje na etacie?
A gdyby tak dnia pewnego obudzić się z poczuciem, że w pełni wykorzystałam swój potencjał zawodowy?
A gdyby tak żyć na 100% w każdym z obszarów swojego życia, w tym także w pracy?

A gdyby tak świadomie wybrać postawę Wolnika na etacie zamiast Niewolnika?


Wolnik  to ktoś kto samodzielnie decyduje o swoim życiu, bierze życie w swoje ręce Żyje cały dzień w pełni, a nie dopiero po pracy. Wolnik wie czego chce, na co go stać, gdzie są jego talenty i umie tym zarządzać . Wolnik na etacie to ktoś kto umie walczyć o swoją wolność w organizacji.

Jednak wybranie postawy Wolnika zamiast Niewolnika wymaga odwagi.

Niewolnik zawsze może zrzucić odpowiedzialność za to, że żyje „ok” zamiast „super” w czasie pracy.

Niewolnik zawsze może sobie wytłumaczyć, że „praca to tylko praca, nie ma co do tego przywiązywać zbyt dużej wagi” (to tak jakbyś powiedziała sobie, że połowa Twojego życia może być „ok” bo druga połowa będzie „super”)

Stanie się Wolnikiem wymaga nie tylko odwagi ale i wysiłku, determinacji, cięższej pracy.

Decyzja jest Twoja czy chcesz być Niewolnikem czy Wolnikiem na etacie.

To Twoja decyzja czy chcesz żyć na 50% czy na 100%.

Jeśli masz pomysł, jak mogę sprawić, żeby mój podcast był tym, czego szukasz – daj, proszę znać. Jeżeli jest jakaś ważna tematyka, którą chciałbyś żebym poruszyła napisz do mnie na adres: kontakt@talentdevelopmentinstitute.pl  lub w wiadomości prywatnej na moim fanpage: https://www.facebook.com/coachelakrokosz/ 

Dołącz do nas!

ZOSTAŃ SWOIM NAJLEPSZYM COACHEM

DLA menedżerÓW

Potrzebujesz tego, aby realizować ambitne cele, wykorzystać swój ogromny potencjał i inspirować sobą innych. Nie rozpalisz innych, jeśli sam nie płoniesz.

dla właścicieli firm

Możesz w pełni kreować swoją przyszłość, bo to Ty decydujesz co jest możliwe i co chcesz osiągnąć w swojej firmie. A wiesz, że firmę założyłeś po to, aby sięgnąć po swoje marzenia i niezależność!

Dla specjalistów i ekspertów

Musisz mieć wysoki poziom wewnętrznej motywacji i jak najlepiej korzystać ze swojego potencjału, aby realizować postawione przed Tobą ambitne cele i pracować dla siebie z poczuciem satysfakcji i radości.

Dla każdego człowieka

Aby walczyć o swoje cele, marzenia, o swoje życie i osiągać to wszystko z poczuciem satysfakcji i radości, a nie stresu i frustracji.

Jak działa Program?

TO TWOJA NAJLEPSZA INWESTYCJA

Self Coaching Program to comiesięczny program coachingowy, który prowadzi Cię krok po kroku w osiąganiu tego, co jest dla Ciebie najważniejsze! Dzięki szkoleniom, sesjom coachingowym i mentoringowym nauczysz się umiejętności i narzędzi coachingowych, które pozwolą Ci zwiększyć Twoje profesjonalne kompetencje oraz zwiększą pewność siebie, co przełoży się także na Twoją większą skuteczność! Będziesz umieć odkrywać swoje blokady wewnętrzne i ustawiać właściwie sposób myślenia gwarantujący Ci wysoką motywację i determinację!

Kto korzysta z Programu?

ZOBACZ OPINIE UCZESTNIKÓW