Jak sprawdzić czy jesteś Talentem?

Często gdy pracujemy na etacie, mamy poczucie, że pracodawca nas nie docenia. Wykonujemy dobrze swoją pracę, czujemy że wnosimy wiele wartości do firmy, a jednak zdaje się, że nikt tego nie dostrzega. Czujemy się niedoceniani i pomijani. Co robimy źle?

Prowadząc zajęcia WSB EMBA dla wyższej kadry menadżerskiej, pytam jakie kompetencje musi mieć człowiek, który chce być Talentem w swojej organizacji. Choć ludzie, którzy biorą udział w tych zajęciach, pracują w różnych branżach – często identyfikują te cechy bardzo podobnie. Między innymi o tym jest ten odcinek podcastu.

Możesz myśleć – po co mi to, przecież w mojej firmie nie ma programów talentowych? Prawda jest taka, że oceny pracowników, mające na celu wyłonienie tych, w których firma inwestuje najchętniej – bardzo często są ukryte. Czasem też w firmie programów talentowych nie ma, ale pracodawca intuicyjnie ocenia Ciebie i Twoich współpracowników. Oczywiście są też firmy, w których w ogóle nie ocenia się kto jest największym kapitałem firmy. Mówię o tym szerzej w dzisiejszym odcinku podcastu.

Zanim zaczniemy, chciałabym Ci jednak uświadomić jeszcze jedną rzecz – koniec końców dla Twojego pracodawcy najważniejsze jest to czy przynosisz zysk firmie. Dopiero gdy zaczniesz patrzeć na swoją pracę z perspektywy Twojej organizacji – a nie z własnej – masz szansę zostać Talentem.

 

W odcinku #35 – “Jak sprawdzić czy jesteś Talentem”

  1. Dowiesz się w jaki sposób firmy zarządzają Talentami.
  2. Opowiem o tym jak zyskać pozycję partnera w relacjach zawodowych.
  3. Powiem w jakich firmach/branżach nie można mówić o programie talentowym.
  4. Poznasz cechy, jakie biorą pod uwagę organizacje przy wybieraniu Talentów.
  5. Dowiesz się jak ocenić na ile jesteś Talentem w swojej firmie.

Posłuchaj innych odcinków mojego podcastu:

Dołącz do nas!

I ZACZNIJ ŻYĆ NA 100%

DLA menedżerÓW

Potrzebujesz tego, aby realizować ambitne cele, wykorzystać swój ogromny potencjał i inspirować sobą innych. Nie rozpalisz innych, jeśli sama nie płoniesz.

Dla specjalistów i ekspertów

Musisz mieć wysoki poziom wewnętrznej motywacji i jak najlepiej korzystać ze swojego potencjału, aby realizować postawione przed Tobą ambitne cele i pracować dla siebie z poczuciem satysfakcji i radości.

dla właścicieli firm

Możesz w pełni kreować swoją przyszłość, bo to Ty decydujesz co jest możliwe i co chcesz osiągnąć w swojej firmie. A wiesz, że firmę założyłeś po to, aby sięgnąć po swoje marzenia i niezależność!

Dla każdego człowieka

Aby walczyć o swoje cele, marzenia, o swoje życie i osiągać to wszystko z poczuciem satysfakcji i radości, a nie stresu i frustracji.

Jak działa Program?

HARMONOGRAM I ELEMENTY

Self Coaching Program obejmuje comiesięczne wsparcie i działania rozwojowe, składające się zarówno ze szkoleń online, sesji mentoringowych, sesji coachingowych, jak i business masterclass oraz coachingu biznesowego w wersji menedżerskiej. Poniżej przedstawiony jest harmonogram programu obejmujący aktywności w każdym miesiącu.

W szkoleniach i sesjach możesz uczestniczyć na żywo lub obejrzeć ich nagrania w swoim panelu programu, wtedy kiedy tego potrzebujesz lub kiedy masz czas.